A.S.C.R.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

5 participanți

In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

Mesaj  Comisarul Moldovan Vin Sept 04, 2009 8:21 pm

Poate ai citit pe un topic de-al meu ca timp de 50 zile voi fi "greva" pentru dezinteresul fata de acest forum. Timpul de gratie a trecut si azi ar fi trebuit sa fie prima zi. Uite ca m-am razgandit si vin sa-ti adresez o rugaminte.
Tinand cont de faptul ca numarul membrilor forumului greste de la o zi la alta si temele postate sunt foarte variate iti propun o reorganizare a forumului deoarece a devenit greu de urmarit subiectele. Astfel:
1. Lasi rubricile (forumurile) existente: Primul forum (la care sa aiba acces orisice "privitor", la celelalte numai pentru membri!) si De-ale secetarilor. Acesta din urma sa fie un fel de...Diverse.
2. Sa soliciti infiintarea urmatoarleor rubrici:
a) LEGISLATIE
b) MODLE DE ACTE
c) POZE. ALBUM FOTO
d) PROIECTE ACTE NORMATIVE
e) FELICITARI
f) NOUTATI LEGISLATIVE
g) alte rubrici de care tu sau alti colegi credeti ca avem nevoie............
3. Dau cateva exemple:
1. La Legislatie. Daca pe cineva intereseaza, cere o lamurire, interpretare sau pur si simplu vrea un comentariu va deschide un NEWTOPIC. eX. Legea nr. 215 din 2001. Aici se vpor pune intrebari, se vor da raspunsuri etc.
Alt exemplu. Daca cineva vrea sa intrebe pe forum: Mey, ce draqu sa fac ca primarul ma forteaza iar consiliul local ma atentioneaza (ca urmeaza evaluarea mea!) sa contrasemnez o HCL care si proasta satului stie ca este ilegala?... va dechide un newtopic intitulat: HG 611 din 2008, iar la subiect va intreba: Care este parerea voastra ref la art. 107. (2) In sensul prezentei hotarari, are calitatea de evaluator:
d) primarul, pe baza propunerii consiliului local, pentru secretarul comunei, orasului si al subdiviziunii administrativ-teritoriale a municipiilor?
2. La Modele de acte. Se solicita cate normative, fise post etc
3. La Poze, pune cine ce vrea, ex: Newtopic, MEMBRII FEDERATIEI SECRETARILOR DIN JUDETUL x
4. La FELICITARI, cand stiu ca un nicke-name de pe forum are ziua de nastere sa pot sa-i zic: Ba L.M.A, cand dai berea?

Te rog sa analizezi propunerea mea. Astfel forumul va deveni mai usor de urmarit si mai ...dinamic.

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Hveagreatday

_______________________
Un fleac. Doar m-au ciuruit!
Comisarul Moldovan
Comisarul Moldovan

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 14/08/2009
Localizare : Transilvania

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Re: Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

Mesaj  laurentiumodiga Vin Sept 04, 2009 9:07 pm

Am retinut. S-a marcat.
PS De unde dracu' ai gasit-o p'aia.
laurentiumodiga
laurentiumodiga

Numarul mesajelor : 218
Data de inscriere : 18/11/2008
Varsta : 61
Localizare : BRAN

http://www.secretari.ro

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty super.......

Mesaj  suat_m m_b2 Vin Sept 04, 2009 9:41 pm

Salut!

Super ideea. Mai trebuie o rubrica...Utile, in care se vor pune intrebari cum se paotre intra pe forum, Cred ca unii colegi nu posteaza nimic pentru ca nu cunosc limba engleza. Pe acest forum UTILE (e bine sa scrieti cu litere mari sa se diferentieze de topice) se pot pune intrebari, cum am fost intrebat eu despre postarea de imagini!


Comisare, nu-mi dai mie fata din poza sa o fac...pioniera?

______________________
VOM EDUCA GENERATIILE!
suat_m m_b2
suat_m m_b2

Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Felicitari

Mesaj  Comisarul Moldovan Vin Sept 04, 2009 10:40 pm

Va multumesc si va felicit pentru operativitatea cu care ati reorganizat forumul. Era nevoie!
Colegul suat_m m_b2 are dreptate: e nevoie si de o rubrica: UTILE. S-a postat o tema in De-ale secretarilor care trebuie transferata in forum.


Pentru: suat_m m_b2 . Trimite o adresa de posta clasica, dar valida unde sa iti trimit poza sa desenezi fetei o.... cravata! lol!

Un week-end super si cu ploi, dar cu cat mai putine si mai ales..grindina! (apropo de ..codul galben!)

_______________________
Un fleac. Doar m-au ciuruit!
Comisarul Moldovan
Comisarul Moldovan

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 14/08/2009
Localizare : Transilvania

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Re: Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

Mesaj  mihaicalinescu Joi Ian 28, 2010 12:22 am

Comisarul Moldovan a scris:2. Sa soliciti infiintarea urmatoarleor rubrici:
a) LEGISLATIE
b) MODLE DE ACTE
c) POZE. ALBUM FOTO
d) PROIECTE ACTE NORMATIVE
e) FELICITARI
f) NOUTATI LEGISLATIVE
g) alte rubrici de care tu sau alti colegi credeti ca avem nevoie............


Te rog sa analizezi propunerea mea. Astfel forumul va deveni mai usor de urmarit si mai ...dinamic.

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Hveagreatday


Da' la rubricile "Matrimoniale pentru secretari" si "Almanahul secretarului" nu s-o gandit nimeni? lol!

_______________________
Un fleac. Doar m-au ciuruit!
mihaicalinescu
mihaicalinescu

Numarul mesajelor : 234
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Re: Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

Mesaj  Marin Joi Ian 28, 2010 9:26 am

Ba, da. Tu! Eu nu le pot tine minte pe toate!
Zi ca nu-tzi placeeeeeeeeeeeee....
Marin
Marin

Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 71

http://primariamociu.ro

Sus In jos

Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga Empty Re: Domnului Presedinte, Laurentiu Modiga

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum