A.S.C.R.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

2 participanți

In jos

Sunteti de acord sa "marim" salariile functionarilor publici?

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap100%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 100% 
[ 7 ]
Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap0%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap0%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap0%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap0%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_lcap0%Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 7
 
 

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Clotilde Mier Mai 26, 2010 7:11 pm

Dragi colegi, vreau sa va intreb daca exista printre dvs. cazuri in care, Consiliul Local a aprobat, potrivit prevederilor art. 11, alin.1, litera "a", alin.2, alin. 3 si alin. 4 din Legea nr. 330/2009, acordarea de suplimente salariale pana la diferenta dintre salariul de baza prevazut pentru functiile teritoriale si salariul de baza prevazut pentru functiile publice locale. Mai pe scurt, daca ati reusit sa obtineti difereta de salariu pana la salariul secretarului judetului.
Daca raspunsul este da, atunci va rog sa-mi spuneti "de unde ati facut rost" de salariile pentru functiile publice teritoriale.
Stiu ca s-au mediatizat vreo doua cazuri in presa care a urlat foarte rau atunci cand "secretara" si-a marit salariul cu 1700 de lei. Nimeni nu spune insa ca este ilegal, cu "imoral". Si dupa cum se merge in ziua de astazi, ma refer aici la imoralitatea de a ne scadea salariul cu 25%, de ce sa nu aplicam legea talionului? Stiti cum e vorba aceea: "mila mi-e de tine, dar de mine mi se rupe inima".
Astept cu entuziasm parerile si sfaturile voastre!
Cu stima!

Clotilde

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Re: Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Marin Lun Mai 31, 2010 8:15 am

Sall
Daca inca nu ai primit nici un raspuns se pare ca subiectul este neinteresant sau nu stie nimeni nimic.
Pentru mie este interesant si am sa-l urmaresc.
O zi buna!

Mama, mama! Ce sondaj neinteresant. Numai privitori!
Sunteti de acord sa "marim" salariile functionarilor publici?

DA
100% 100%
[ 4 ]

NU
0% 0%
[ 0 ]

NU STIU
0% 0%
[ 0 ]

DEZACORD TOTAL
0% 0%
[ 0 ]

NEINTERESANT
0% 0%
[ 0 ]

IMORAL
0% 0%
[ 0 ]


Total voturi : 4
Anuleaza-mi votul
Marin
Marin

Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 71

http://primariamociu.ro

Sus In jos

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Re: Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Clotilde Lun Mai 31, 2010 3:34 pm

Mda, ma rog, nu stiu de ce-i atat de neinteresant. Pentru mine este foaaarte interesant acest subiect, drept care deja am actionat in consecinta! HCL a fost adoptata, urmeaza avizul de legalitate sau atacarea ei in instanta, de catre Institutia Prefectului, conform ultimilor "directive".
In rest, fiecare face ce poate!
Toata stima!

Clotilde

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Re: Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Marin Mier Iun 02, 2010 6:36 am

Clotilde a scris:Mda, ma rog, nu stiu de ce-i atat de neinteresant. Pentru mine este foaaarte interesant acest subiect, drept care deja am actionat in consecinta! HCL a fost adoptata, urmeaza avizul de legalitate sau atacarea ei in instanta, de catre Institutia Prefectului, conform ultimilor "directive".
In rest, fiecare face ce poate!
Toata stima!

Nu, nu.
Ziceam ca, daca nu ai primit nici un raspuns & vazand ca nu raspunde nimeni la sondaj, pe loome nu intereseaza subiectul.

Pe mine ma intereseaza, pt. k imi pasa si nu's lingaul primarului (k mie nu mi-a dat salar de merit!)
Chiar te rog sa-mi trimit modelul de hcl atasat la adresa: secretar@primariamociu.ro

Multumesc.
Marin
Marin

Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 71

http://primariamociu.ro

Sus In jos

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Re: Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Clotilde Joi Iun 10, 2010 8:24 pm

Scuze, acum am vazut mesajul. Intre timp am primit si avizul de legalitate, iar presa locala s-a aratat foaaaarte interesata despre acest subiect (probabil cel mai arzator in topul zilei, in afara de criza, crime, accidente rutiere, violuri, acuzatii de mita si alte asemenea).
O sa-mi trimit maine modelul de HCL, pentru ca acum sunt acasa.
Vreau sa mai adaug faptul ca am o oarecare dilema in ceea ce priveste art. 23 din aceeasi Anexa a aceleiasi legi. Dar pe marginea acestui articol, mai trebuie discutat, parerile sunt impartite, in sensul in care aceste suplimente sunt considerate de unii sporuri, doar pentru faptul ca sunt incluse la Capitolul "Sporuri", neluand in calcul faptul ca legiuitorul le-a numit anume "suplimente" si in sensul in care toate sporurile nu trebuie sa depaseasca 30% din totalul salariilor functionarilor publici. Dupa cum se stie, sporul de vechime, sporul de dispozitiv sunt incluse in salariul de baza, insa, altii sunt de alta parere.
In fine, ce vroiam sa mai adaug este faptul ca pe site-ul Primariei Craiova se poate vizualiza o astfel de HCL.
Numai bine!

Clotilde

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 06/08/2009

Sus In jos

Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu) Empty Re: Art. 11 din Legea nr. 330/2009 (acordare de suplimente la salariu)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum